YÜKLENİYOR...

ŞEHİR REHBERİ

Ata Anı Evi

İzmir’in düşman işgalinden kurtuluşunun başladığı yer olarak bilinen Belkahve’de İzmir’e hakim bir noktada yer alan Atatürk Anı Evi, İzmir’in yakın geçmişine önemli bir pencere aralıyor.Bornova Belediyesi tarafından 9 Eylül 2016 tarihinde açılışı yapılan mekanda işgal yıllarına ait eşyalar, dönemin askeri ve halk hareketini ifade eden fotoğraflar ve maketler yer alıyor. Atatürk ile ilgili birçok kitabın da bulunduğu Anı Evi’nde gösterilen bilgilendirici videolar ve belgeseller de ziyaretçilerin duygusal anlar yaşatıyor.

Spil Dağı

Spil dağı, jeolojik ve Jeomorfolojik yapıdaki kalker kayalar, kanyon vadiler, dolin gölleri, lapyalar, mağaralar, zengin bitki örtüsü, yaban hayatı ortamı ile mitolojik öykülere konu olan taşınmaz kültür varlıklarını bağrında taşıyor. Ayrıca, 120’nin üzerinde endemik bitkiye ev sahipliği yapması, milli park statüsü ile birlikte kış turizminin bölgedeki önemli faktörü olarak ön plana çıkıyor.

Forum Bornova Alışveriş Merkezi

Ege Bölgesinin ve İzmir'in ilk açık hava alışveriş merkezi olan Forum Bornova, değişimin, eğlencenin, yeniliğin ve alışverişin en keyifli merkezi olmaya devam ediyor. 200.000 m2 alan üzerine kurulmuş olan Forum Bornova'da; IKEA, 5M Migros, yerli ve yabancı pek çok tanınmış markanın yer aldığı 128 mağaza, yedi salonlu Cinemaximum sinemaları, eğlence alanları ve 3.000 araç kapasiteli otopark bulunmaktadır.

Kiraz Festivali

Kirazlarıyla meşhur Kemalpaşa’da her yıl mayıs ayının sonunda düzenleniyor.